اخبار
صفحه اصلی / درباره ما

درباره ما

منت خدای را عزوجل که به ما فرصت خدمت به همکاران فراهم نمود بطوریکه همایش ملی توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی ساختمان با حضور بیش از ۱۰۰۰ نفر از مهندسان علاقمند و مدیران عالی رتبه بخشهای دولتی و خصوصی در تاریخ ۱۰ و ۱۱ اسفند ماه سال ۱۳۹۵ در سالن اجلاس سران برگزار گردید. در این همایش که نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، سازمان توسعه تجارت، مجلس شورای اسلامی، هیاَت رئیسه شورای مرکزی، رایزنان بازرگانی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت امور خارجه، بانک توسعه صادرات، صندوق ضمانت صادرات، جامعه مهندسان مشاور ایران و … حضور برجسته ای داشتند حمایت کامل خود را از این حرکت بسیار مهم بیان داشتند. انعکاس اخبار این همایش در سطح ملی باعث شد تا بند اول بیانیه پایانی اجلاس بیستم هیات عمومی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی که در تیرماه سال جاری در ارومیه برگزار گردید به تایید هیات مدیره سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانها و شورای مرکزی در رابطه با حمایت از صادرات خدمات فنی و مهندسی رسیده است.

در پی همایش و اجلاس بیستم هیات عمومی دبیرخانه دائمی توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و روابط بین الملل در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران دائر و احکام رئیس،دبیران و نماینده شورای مرکزی توسط ریاست محترم شورای مرکزی صادر و از ابتدای شهریورماه سال جاری فعالیت دبیرخانه آغاز گردید.

اهم فعالیت های دبیرخانه را میتوان بصورت زیر ارائه نمود.

  • فرهنگ سازی باور صادرات خدمات فنی و مهندسی در بین اعضاء سازمان
  • تعامل مثبت و مستدام با دستگاههای اجرائی متولی صادرات در جهت شناساندن سازمان و توانمندی اعضاء و ایجادتسهیلات لازم.
  • ارتباط فعال دو طرفه با سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانها و سعی در هماهنگ کردن فعالیت ها و ایجاد هم افزائی و جذب اعضاء علاقمند.
  • راه اندازی سامانه به روز و اطلاع رسانی لازم از بازارهای صادراتی مرتبط.
  • ارائه خدمات آموزشی به منظور توانمندسازی اعضاء در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیرفته.
  • اعزام و پذیرش هیات های مهندسی- تجاری و شرکت درنمایشگاههای خارجی مرتبط.

یکی از فعالیت های مهم که در دبیرخانه مشغول برنامه ریزی  آن برای اولین بار در کشور می باشد، ارائه بسته آموزشی شامل چهار سطح منسجم و موثر می باشد که در این جزوه تقدیم همکاران شده و شرح کامل آن در این سامانه درج شده است.